BAŞKAN BAKICI SAĞLIK ÇALIŞANLARININ TIP BAYRAMINI KUTLADI

Hayatımız sizlere emanet

Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı 14 Mart Tıp Bayramı sebebiyle Selçuk Devlet Hastanesi ve Selçuk’ta yer alan iki sağlık ocağını ziyaret ederek; sağlık çalışanlarına karanfil dağıttı.  Sağlık çalışanlarının tarih boyunca bireylerin, toplumların ötesinde insanlık adına çok kutsal ve önemli bir görev yaptığını belirten Başkan Bakıcı; “Bugün 14 Mart Tıp Bayramı. Bugün sağlık sektöründe emek verenlerin, bu sektörde çalışanların günüdür. Doktorlarımız, hemşirelerimiz başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın bu önemli gününü kutluyorum. En önemli servetimiz olan sağlığımız her zaman onlara emanettir. 

Bu yüzden onların görevleri bu kadar önemli ve kutsaldır. 14 Mart Tıp Bayramı aynı zamanda sağlık çalışanlarıyla ilgili bir farkındalık günüdür. Bugün siz sağlık çalışanlarının sağlığımızda, hastalığımızda yani bütün hayatımızda ne kadar önemli bir yere sahip olduğunun altını çizme günüdür” dedi. Sağlık çalışanları da Başkan Bakıcı’ya bu önemli günlerini hatırladıkları için teşekkür etti.  

Atatürk’ün; “Beni Türk Hekimlerine emanet ediniz” sözünün de 14 Mart Tıp Bayramı’nda bir kez daha altının çizilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Bakıcı; “ Sizler Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün güven telkin ettiği bir mesleğin mensuplarısınız. Bu büyük bir gururdur” dedi.