BAŞKAN BAKICI: SİZİN İÇİN YAPILAN HER ŞEY KUTSALDIR

Selçuk Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma Derneği Başkanı Fahrettin Eren ve dernek üyeleri Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü sebebiyle Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’yı makamında ziyaret etti. Geçtiğimiz aylarda Selçuk Belediyesi tarafından Selçuk Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma Derneği’ne tahsis edilen yer için memnuniyetlerini yineleyen dernek üyelerini ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduğunu dile getiren Başkan Bakıcı; “Sizin için yapılan her şey kutsaldır” dedi.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümü arifesinde gazilerin tarafından gerçekleştirilen ziyaretin ayrı bir anlam kazandığını belirten Başkan Bakıcı; “  Türk Ulusu olarak tarih boyunca birçok destan yazdık. 18 Mart bunlardan sadece bir tanesidir. Türk milletinin büyüklüğü, asilliği savaştığı milletlere karşı aynı zamanda adil ve hoşgörülü davranmasından kaynaklanıyor. Çanakkale Zaferi bu anlamda güzel bir örnektir. Biz millet olarak her zaman mazlumları sahiplenmiş bir toplumuz. Her zaman güçlüden yana değil, ezilenden yana olmuşuzdur. Zayıfları her zaman kollamışızdır. Tarihimizde bunun birçok örneği vardır” dedi.  Gazilerin vatan, bayrak, millet gibi kutsal değerler uğruna savaştıklarının altını çizen Başkan Bakıcı; “ Bu yüzden sizlerle bir arada olmak, sizlerin yüzünün gülmesi bizi çok mutlu ediyor” dedi 

Bu çatı altında güçlüyüz

Ziyarette Selçuk Belediyesi tarafından Selçuk Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma Derneği için tahsis edilen yer için Başkan Bakıcı’ya tekrar teşekkür eden dernek başkanı Fahrettin Eren: “ Derneğimize artık üye yapmak istemiyoruz. Ülkemiz daha güzel günler görsün. Derneğimiz var oldukça Selçuk Belediyesi’nin yapmış olduğu katkılar her zaman hatırlanacaktır. Biz bu dernek çatısı altında birlik olmaktan güç alıyoruz” dedi.

Yaptıklarımız bizim vazifemiz

Dernek üyelerinin Selçuk Belediyesi’nin vermiş olduğu desteklerden dolayı memnuniyetlerini ifade etmeleri üzerine konuşan Başkan Bakıcı; “Biz her şeyi belediye adına yapıyoruz. Belediye halkın belediyesidir. Şunu da söylemeliyim ki; size yapılan her şey, size verilen her destek kutsaldır, büyük bir görevdir. Bizi onure eder, Selçuk halkını, Türk milletini onure eder. Gazisine, şehit yakınına sahip çıkan bir millet ayakları üzerinde daha güçlü durur. Çünkü siz bu vatan, bu bayrak, bu memleket adına mücadele ettiniz, evlatlarınızı şehit verdiniz. Bizim yaptıklarımız bunların yanında ne olur ki. Bu bizim görevimizdir” dedi.

Ziyaret hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından son buldu.