BAŞKAN BAKICI’DAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Bakıcı Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94. Yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda şunları kaydetti:

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Aziz Türk milletiyle birlikte kurduğu Türkiye Cumhuriyeti 94 Yaşında. Gururlu ve bir o kadar da mutluyuz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş tarihi birçok devletin kuruluşundan farklı olan bir tarihi olaya işaret ediyor. 29 Ekim 1923 aynı zamanda Türkiye için olduğu kadar, dünya tarihinde de bir dönüm noktasıdır. O dönüm noktası ki temelleri 19 Mayıs 1919’da atılmıştır. O dönüm noktası ki; dünyadaki mazlum milletlere ilham kaynağı olmuştur.

Türk ulusu kendisine işgalci güçler tarafından biçilmek istenen rolü reddederek;  bağımsızlığına sahip çıkmıştır. Bu uğurda bir ulus; kadın erkek, yaşlı genç zorluk ve yokluk içerisinde bir olarak vatanına sahip çıkmıştır. Bizler 94 yıl sonra o günlerin ruhuyla vatanımıza, ülkemize, demokrasi ve özgürlüklerimize sahip çıkarak Türkiye Cumhuriyeti’ni Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için çalışmaktayız.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kez daha Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı şehitlerimiz başta olmak üzere; milletimizin birliği ve vatanımızın bölünmez bütünlüğünü korumak uğruna hayatını kaybeden sivil, asker ve polislerimizi saygı ve rahmetle anıyor; gazilerimize hayatları boyunca esenlik diliyorum.

“ 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun.”