SELÇUK’TA CUMHURİYET COŞKUSU AKŞAM DA DEVAM ETTİ

Selçuk’ta 29 Ekim coşkusu akşam düzenlenen kortej yürüyüşü ve konser ile devam etti. Selçuk Belediyesi tarafından düzenlenen kortej yürüyüşü Atatürk Anıtı önünden başladı. Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı vatandaşlarla birlikte ellerinde Türk bayraklarıyla cumhuriyet coşkusunu Selçuk sokaklarına taşıdı.

İstasyon Meydanı’nda son bulan kortejin ardından TRT Sanatçısı Ali Çakar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı özel konseri için sahneye çıktı. Konser öncesi sahneye çıkan Başkan Bakıcı tüm Selçuklular’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak;  “29 Ekim 1923’te Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti ilan etti. Ne mutlu ki bugünlere geldik. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu çok kolay olmadı. Yurdumuz istilaya uğramıştı; meydan muhabereleri verildi. Kurtuluş Savaşı yapıldı, Çanakkale Savaşı yapıldı. Emperyalistlere karşı Türk milleti dimdik durdu; yurdunu satmadı” dedi.  

Cumhuriyet gençlere emanet

 Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” sözlerine de atıfta bulunan Başkan Bakıcı; “Biz Türk Milleti olarak tıpkı o günlerde olduğu gibi; bundan sonra da bu vatan için, bu bayrak için,  bu ülke için canımızı vermeye hazırız. Bu düşünce Türk milletinin her ferdinde vardır. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır ve gençler bunu taşıyacaktır. Hiçbir zaman da bu bayrak yere inmeyecektir” dedi. Başkan Bakıcı’nın konuşmasının ardından şiir okuyan minikler büyük beğeni topladıç

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı özel programı için sahneye çıkan Ali Çakar birbirinden eğlenceli türkülerle Selçuklular’ı coşturdu.  Zaman zaman Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’nın ve dinleyicilerin de eşlik ettiği türkülerle devam eden konser vatandaşlara eğlenceli bir gece yaşattı.

Konser sonunda Başkan Bakıcı Ali Çakar’a teşekkür ederek; çiçek ve Artemis Heykeli verdi.