ŞEHİDİMİZİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK

Diyarbakir'daki çatışmada şehit olan Selçuk İsabey Camii imamımız İbrahim Tasdemir'in oğlu Özel Harekat Polisi Ahmet Alp Taşdemir’in naaşı Salihli ilçesi Merkez Hamidiye Camii'nde kılınan öğle namazı sonrası Salihli Asri Mezarlığa defin edildi.

Şehidimizin cenazesini Hamidiye Camii'nde kıldıran İbrahim Taşdemir “Rabbim hiçbir babaya bir daha böyle bir acı  göstermesin.Oğluma haklarınızı helal edin” dedi.


İsabey Camii imamı İbrahim Taşdemir burada yaptığı konuşmada şunları söyledi: Bana rabbimin en büyük nimetlerinden biri bu Ahmet oğlum doğduğunda onun doğumuyla gelmişti. Ve rabbim onun şahadetiyle bizi ikinci defa şereflendirdi.

Rabbime sonsuz hamd olsun. O bu necip milletin bir neferiydi. Oğlum derdim sık sık :” Operasyona gideceğin zaman abdestsiz evden çıkma” derdim. Zaten alıyorum baba derdi.” Ben rabbime sonsuz hamd olsun.Böyle bir evladın babası olmaktan şeref duyuyorum.

Diyor ya hani Tahir’ül Mevlevi :

“İstemem nakl-i cenâzemde çeleng-ü âhenk 
Debdebeyle gidilir sâha değildir makber 
medhalidir bârigeh-ilahinin
Kapısından içeri acz ile girmek ister.” 

Bu vatanın evladı Ahmet Alp Taşdemir, bârigeh-ilahiye şehadetle girdi. Rabbime sonsuz hamd olsun.

Allah bu millete zeval vermezsin. İki günden buyana Diyarbakır’a gittik geldik…Her yerde devletim yanımdaydı. Allah bu devlete, bu millete zeval vermezsin. Rabbimiz neslimizi imanımızı daim eylesin. Devletimizi baki eylesin! Allah hepnizden razı olsun. Şu şehidin şefaati hepimize nail olsun inşallah. Benim bu yavruma bu milletin evladına haklarınızı helal ediniz. Haklarınızı helal ediniz... Lütfen haklarınızı helal ediniz. Allah sizlerden ebedi razı olsun.Rabbim hiçbir babaya bir daha böyle bir acı daha göstermesin. El Fatiha!”

Selçuklularda Şehidimizi uğurlamaya gitti

Selçuk Belediye personeliyle birlikte ilçedeki çok sayıda kamu kurum çalışanları ve Selçuklu vatandaşlarda cenazeye katılmak üzere sabahın erken saatlerinde Selçuk Belediyesi Hizmet Binası önünde buluşarak Salihli’ye hareket etti.

Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı, Selçuk İlçe Emniyet Müdürü Adem Köpük, Selçuk AK Parti ilçe başkanı Sema Yeşilçimen, çok sayıda kurum temsilcisi ve Selçuklu vatandaşlarımız ile birlikte cenazeye katılan Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı da Salihli'de defin edilen şehidimizi son yolculuğuna uğurlayanlar arasındaydı. Başkan Bakıcı; “Şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesine, eşi gelinimiz, kızımız Yeşim hanıma, kardeşlerine, annesi Saliha hanıma, İbrahim hocamıza Allah sabır versin. Mekanı Cennet olan Şehidimizi Salihli'de son yolculuğuna uğurladık. Hepimizin başısağolsundedi.