BAŞKAN BAKICI’DAN KREŞ VE SANAT EVİNE ÖĞRETMENLER GÜNÜ ZİYARETİ

Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Selçuk Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi’ni ziyaret etti. Kendisi de aynı zamanda bir eğitimci olan Başkan Bakıcı kreş ziyareti öncesinde İsabey Kreşi’nde yeni göreve başlayan okul öncesi öğretmenlerini makamında kabul etti. 

Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla makamında İsabey Kreşi’nde görev yapan ve mesleğe yeni başlayan iki öğretmenle bir araya geldi. Genç öğretmenlere mesleklerinde başarılar dileyen Başkan Bakıcı daha sonra Selçuk Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi ve Selçuk Belediyesi Sanatevi’ni  ziyaret etti. Burada çocuklarla ilgilenen Başkan Bakıcı, kreş öğretmenlerinin Öğretmenler Günü’nü kutlayarak; günün hatırasına hediye verdi.

Kendisi de aynı zamanda öğretmen olan Başkan Bakıcı tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak; “Hepimizin bildiği gibi 24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliği"nin Millet Mektepleri tarafından kabul edildiği gündür. O günden itibaren aslında başöğretmenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Paşa’dır. Ülkemizde 1981'den beri de her yıl 24 Kasım’ı Öğretmenler Günü olarak kutlamaktayız. Başta Atatürk olmak üzere hakkın rahmetine kavuşan tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyor; tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.