SELÇUK BELEDİYESİ’NDEN “DOĞANIN İZİNDE PROJESİ”NE DESTEK

K2 Çağdaş Sanat Derneği tarafından düzenlenen PORTİZMİR 4 etkinliğine katılan sanatçılar Selçuk gezilerinde proje kapsamında kendilerine gösterilen ilgiden dolayı Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’ya teşekkür belgesi gönderdiler. 

PORTİZMİR – Uluslararası İzmir Güncel Sanat Trienali’nin dördüncüsü Doğanın İzinde Projesi,  Türkiye’den 13, yurt dışından 17 sanatçının katılımıyla 4- 24 Ekim tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirildi. Proje kapsamında Selçuk’u da ziyaret eden sanatçılar Efes Antik Kenti, Şirince, Matematik Köyü, Tiyatro Medresesi gibi yerleri gezdiler. İzmir’in pek çok tarihi ve turistik yerini gezen sanatçılar İzmir kentinin yaratıcı potansiyelini yakından keşfetme şansını yakaladılar.

Doğa ile sanat ilişkisi, doğa ile uyum içerisinde yaşama, doğanın korunmasına dikkat çekme amacıyla düzenlenen Doğanın İzinde Projesi’ne destek veren Selçuk Belediyesi’nin sanatçılara göstermiş olduğu misafirperverlikten ve proje kapsamındaki katkılarından dolayı  K2 Çağdaş Sanat Derneği Başkanı Ayşegül Kurtel Selçuk ziyaretlerinin projelerine zenginlik kattığını vurguladı. PORTİZMİR Direktörü Kurtel ve GNAP Türkiye Direktörü Varol Topaç Başkan Bakıcı’ya katkılarından dolayı bir belge ile teşekkür etti.