SELÇUK TARIMINI GELİŞTİRECEĞİZ

Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Selçuk tarımı için büyük önem arz eden Deppo Efes’i basın mensuplarına gezdirdi.  Deppo Efes’in yapısı ve işleyişi hakkında basın mensuplarına ayrıntılı bilgi veren Başkan Bakıcı; “Deppo Efes büyüyecek” dedi. 

Deppo Efes Selçuk’a yapılan en iyi yatırımlardan biri olduğunu anlatarak sözlerine başlayan Başkan Bakıcı;  “ Bu yatırım için hem İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu’na, hem de bir önceki belediye başkanımız Sayın Vefa Ülgür’e katkıları için teşekkür ediyorum. Gerçekten iyi planlanmış bir yatırım. 2014 yılında göreve geldikten sonra burayı ilk olarak işletmek bize nasip oldu. Bunun meyvelerini şu anda topluyoruz” dedi.

Deppo Efes’in kendini geliştiren ve yenileyen bir yatırım olduğunun altını çizen Başkan Bakıcı; “ Deppo Efes’in üzerine Drencher gibi, laboratuvar gibi unsurları ekleyerek yol alıyoruz. Hedefimiz burada boylama ve paketleme tesislerini de oluşturmak vardır. Burada oluşturulacak bir kasa imalathanesinin de ihalesine çıktık” dedi.

Kasa imalatı yapılarak üreticiye destek olacağız

Deppo Efes bünyesinde yapılacak 10 oda ile tesisin kapasitesinin 6 bin ton olan kapasite 9 bin tona kadar çıkacağı bilgisini veren Başkan Bakıcı; “ Hedefimizde bu depolar önceliğimizdir. Deppo olarak kullanılacak 10 odayı tamamlamayı hedefliyoruz. Bunun yanı sıra üreticinin en fazla ihtiyaç duyduğu kasa imalatının gerçekleştirilmesini sağlayacağız. Orta ölçekli ve küçük ölçekli üretici için önemli olan kasa imalatını gerçekleştirmek suretiyle onlara destek olmak istiyoruz” dedi.

Deppo Efes’in kullanıcı profili hakkında da bilgi veren Başkan Bakıcı; Depoların büyük bir kısmını artık küçük üreticiye ayırmaya başladık. Burada da şu ana kadar 42 üreticimiz var. Sadece tüccar olan, sadece üretici olan kullanıcılarımızın yanı sora hem üretici, hem de tüccar olan kullanıcılarımızın sayısındaki artış da bizi mutlu etmektedir” dedi.

Deppo Efes’in Selçuk tarımı için çok önemli bir tesis olduğunu söyleyen Başkan Bakıcı;  Bu tesisi daha da ileriye taşıyarak Selçuk tarımını geliştireceğiz” dedi.