BAŞKAN TİYATROCULARLA BİR ARAYA GELDİ

Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı tiyatrocularla bir araya geldi. Selçuk Belediye Tiyatrosu Genel Yönetmeni  Erol Namdar ve oyuncularla akşam yemeğinde buluşan Başkan Bakıcı,  tiyatrocuların istek ve önerilerini dinledi.  Geçtiğimiz yıllarda tiyatrocuların çalışmalarını değerlendiren Başkan Bakıcı, Selçuk Belediye Tiyatrosu’nun 2018 yılında yapmayı planladığı çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Geçtiğimiz yıl gerek yerli, gerekse yabancı yazarların ünlü ve klasikleşmiş oyunlarını sahneye koyan Selçuk Belediye Tiyatrosu yeni yıl için kolları sıvadı. 2018 yılı içerisinde  Hastalık Hastası,  Bavul, İki Bekar , Baş Belası, Falcı, Godot’yu Beklerken, Vanya Dayı gibi oyunları sahneye koymaya hazırlanan Selçuk Belediye Tiyatrosu, Selçuk’un mahallelerinde de tiyatro etkinliğine de devam edecek.

Tiyatro festivali düzenleyecekler

2018 yılı içerisinde Selçuk’ta bir tiyatro festivali düzenlemeyi düşündüklerini de dile getiren Erol Namdar; “ 2017 yılı tiyatromuz açısından çok verimli bir yıldı.  Duvar, Kadınlık Bizde Kalsın, Cimri, Kadınlar Mektebi, Öksüz Kız, Töre gibi oyunları gerek ilçemizde, gerekse ilçe sınırlarımız dışında sahneledik. Özellikle Selçuk’ta seyircimizin ilgisinden memnun kaldık. Oynadığımız oyunların yanı sıra Selçuk Efes Kent Belleği’nde de söyleşiler yazar ve tiyatrocularımızla söyleşiler düzenledik. 2018 yılında da çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı tiyatrocularla bir arada olmaktan büyük keyif aldığını belirterek; “ Erol Namdar yönetimindeki Selçuk Belediye Tiyatrosu güzel işlere imza atıyor. Fırsat buldukça ben de belediye tiyatromuz tarafından sergilenen oyunları izliyorum. Erol Namdar ekip arkadaşlarıyla birlikte daha güzel oyunlara ve projelere imza atacaktır” dedi.