MİLLİ MÜCADELE YOLUNU TAMAMLADILAR

Selçuk Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri “Gençler Ata’nın İzinde Milli Mücadele Yolunda” adlı projelerini tamamladılar. Projeye sunduğu katkıdan dolayı Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’ya teşekkür ziyaretinde bulunan öğrenciler proje kapsamında edindikleri bilgi ve deneyimleri Başkan Bakıcı ile paylaştılar.

19 Mayıs’tan 23 Nisan’a

Kurtuluş Savaşı’nın hazırlık safhasını yerinde öğrenmek ve süreçte öneme sahip illerde yer alan müze ve tarihi destinasyonları gezmek amacıyla Selçuk Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri geçtiğimiz günlerde bir geziye çıkmıştı. 19 Mayıs 1919 – 23 Nisan 1920 tarihleri arasında geçen sürece sahne olan Samsun – Havza – Amasya – Erzurum- Sivas- Ankara’ya giden öğrenciler gittiği şehirlerde birçok müze ve tarihi yeri gezdiler. Bu önemli süreci sadece kitaplardan değil; yaşandığı atmosferi gezerek öğrenmenin kendileri için büyük bir deneyim olduğunu belirten öğrenciler verdiği destekten dolayı Başkan Bakıcı’ya teşekkür ettiler. 

Atatürk ülkeyi sizlere emanet etti

Selçuk Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Muhammet Emin Aktaş ile birlikte Başkan Bakıcı’yı makamında ziyaret eden öğrencilerin Gençler Ata’nın İzinde Milli Mücadele Yolunda” Projesi’nin gençlerin tarihlerini öğrenmeleri adına çok önemli bir adım olduğunu belirten Başkan Bakıcı; “Mustafa Kemal’in hangi koşullarda Milli Mücadeleyi başlattığını; hazırlık aşamasının hangi zor koşullardan geçtiğini yerinde gözlemlediniz; tespitler yaptınız” dedi

O azmi hissetmeliyiz

Mustafa Kemal Atatürk’ün zor koşullar altında bir bağımsızlık mücadelesi verdiğini ve bu mücadelenin gelecek nesiller tarafından en iyi şekilde bilinmesi gerektiğinin altın çizen Başkan Bakıcı; “Bu vatanın, bu milletin bekası için bu bayrağın yere inmemesi için gençlere düşen büyük görevler var. Mustafa Kemal Atatürk geleceği her zaman gençlerde gören bir liderdir. Bu ülkeyi gençlere emanet etmiştir. Biz de bu düşüncelerle bayrağımızın yere inmemesi için, vatanımızın milletimizin birlik ve beraberliği için kol kola gireceğiz. Bu yüzden bu projeler ile ilgili her daim destek olmalıyız. Mustafa Kemal ülkemizi kurtartırken; koşulların, şartların zorluğunu biliyordu. Ama milletine güveniyordu. O azmi o iradeyi her Türk vatandaşı attığı her adımda hissetmelidir” dedi.

Selçuk Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Muhammet Emin Aktaş ise Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’ya teşekkür ederek; “Bize verdiğiniz destekle 15 öğrencimiz tarihini bilen, cumhuriyet bilincine sahip, vatanını milletini seven bireyler olarak yetişmeleri açısından büyük önem arz eden bu projeyi gerçekleştirebildik” dedi.