ÇALIŞMALAR TAMAMLANMAK ÜZERE

Selçuk Belediyesi’nin YİKOB desteğiyle hayata geçirdiği projelerin ikisi tamamlanma aşamasında. Belevi Sosyal Tesis ve Zeytinköy Meydan Düzenlemesi’nde sona gelindi. Kurumlararası işbirliği Selçuk’a bir meydan ve bir sosyal tesis kazandırdı. 

Selçuk Belediyesi Zeytinköy Meydan Düzenlemesi sona erdi. Düzenlemesi biten alan ile Zeytinköy düğün, nişan, konser gibi sosyal etkinliklerin yapılacağı bir alan kazandı.  Bunun yanı sıra Belevi Mahallesi’nde yapımı tamamlanmak üzere olan sosyal tesis ile mahalle içerisinde bulunan atıl bir alan değerlendirilmiş oldu. 1200 metrekarelik alan üzerine yapılan sosyal tesis yemek, düğün, gibi her türlü toplantı için kullanılabilecek. Belevi Sosyal Tesis’in projesi Selçuk Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından çizildi.

 Belevi’de yapılan sosyal tesis ile atıl bir alanın da değerlendirilmiş olduğunun altını çizen Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; “İzmir Valiliği’ne bağlı Yatırım İzleme Koordinasyon Birimi (YİKOB) desteğiyle özellikle Selçuk’un mahallelerinde birçok çalışma gerçekleştirildi. Birçok yolda kilit parke kaplama işi tamamlandı. Ayrıca geçmişte restorasyon çalışmalarına da yine YİKOB desteğiyle imza attık. Zeytinköy Meydan Düzenlemesi ve Belevi Sosyal Tesisimiz de YİKOB ile işbirliği ile gerçekleştirilecek en son çalışmaların arasında yer alıyor” dedi.