SELÇUK BELEDİYESİ SORUN ÇÖZÜYOR

Selçuk’ta devam eden İZSU çalışmaları sonrasında gerekli yol tamir çalışmalarının yapılmasıyla ilgili sürece Selçuk Belediyesi vatandaşların mağdur olmaması adına dahil oldu. 

14 Mayıs Mahallesi 4020 Sokak, Kubilay Caddesi gibi kentin ana arterlerinde Selçuk Belediyesi’nin kendi ekipleri tarafından devam eden yol tamirleri hakkında bilgi veren Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; “Biz bugüne kadar kurumlar arası işbirliği çerçevesinde ortaya çıkan aksaklıklara tolerans göstermeye çalıştık. Çünkü söz konusu olan halkımıza, kentimize doğal gaz, su gibi önemli hizmetlerin biran önce gelmesidir. Bugüne kadar şikayetçi bir tavır sergilemeden üzerimize düşeni yaptık. AYKOME ile İZBETON ile iletişime geçtik. Vatandaşlarımızın en çok mağdur olduğu ana arterlerde kalan yerlerdeki tamirlerin yapımını belediye ekiplerimizce yapmaktayız. 4020 Sokak, Kubilay Caddesi, Bozkır Caddesi gibi trafiğin yoğun olduğu yerlerde ise gerekli çalışmaları tamamen kendi imkanlarımızla tamamlamaya çalışıyoruz” dedi.

4020 Sokakta bulunan İZSU’nun isale hattının döşenmesinden sonra yaşanan gecikmeden dolayı vatandaşların mağdur olmaması adına tamirlerin Selçuk Belediyesi tarafından tamirlerin yaptırıldığını belirten Başkan Bakıcı; “ İZSU geciktiği için biz kendi olanaklarımızı zorlayarak yol ve kaldırımlardaki daha birçok yeri yaptırıyoruz. İşbirliği içerisinde gerçekleşen çalışma sürecinde aksaklıklar yaşanmıştır. Biz imkanlarımızın elverdiği ölçüde eksikleri gidermeye çalışıyoruz. Zaruri  yerlerde gerekli çalışmalarımıza devam etmekteyiz. İZSU’nun çalışma süreci boyunca pek çok sokak ve caddenin yol ve kaldırım çalışmalarını gerçekleştirdik. Çalışma yaptığımız yerleri de İZSU’ya bildiriyoruz. Kilit parke taş kaplamalarını biz yapıyoruz; açılan yerleri kapatıyoruz. Bu yönde çalışmalarımızın devam edeceğini vatandaşlarımıza bildirmek isterim” dedi.