SELÇUK EFES FESTİVALİ LEZZETLE, MÜZİKLE DEVAM EDİYOR

49. Selçuk Efes Festivali devam ediyor. Festivalin üçüncü gününde Müzikli Masal Dinletisi, Ege Mutfağı Yöresel Yemek Yarışması ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası Konseri Selçuklularla buluştu.

49. Selçuk Efes Festivali tüm coşkusuyla devam ediyor. Festivalin üçüncü gününde Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi’nde “Çocuk ve Masal”  adlı Müzikli Masal Dinletisi gerçekleşti. Yazar Uğur Sümer’in “Çoban ile Su Perisi” adlı kitabı  Demet Altay’ın anlatımı, Anıl Aydın’ın müzikleriyle dinletide hayat buldu. “Çocuk ve Masal” dinletisi Selçuklu çocuklar için keyifli ve kendilerini ifade ettiği bir deneyim oldu. 

Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı da çocukların müzikli masal dinletisi etkinliğini ziyaret ederek; “Amacımız çocuklarımızın iyi birey, iyi vatandaş, iyi bir meslek sahibi olarak yetiştirmeleridir.  Bu masalları okumanın çocuklarımızın yetişmesinde büyük öneme sahip olduğunu düşünüyorum. Okuyan insan hayatta başarılı olur. Okuyan bir çocuk kendisine, ailesine, arkadaşlarına, ülkesine katkı sunan bir birey olur. Bu yüzden bu etkinlikleri gönülden destekliyoruz” dedi. Başkan Bakıcı etkinliğin sonunda Yazar Uğur Sümer’in “Çoban ile Su Perisi” kitabını çocuklara dağıttı.

En lezzeti yarışma

49. Selçuk Efes Festivali’nin üçüncü gününde Ege Mutfağı Yöresel Yemek Yarışması düzenlendi. Selçuk Efes Profesyonel Aşçılar ve Gastronomi Derneği işbirliğiyle düzenlenen yarışmada genç aşçı Sema Çokyaman fındıklı irmik ile üçüncü, Ayşe Urgancı kuru fasulye ile ikinci, Hatice Mercan zeytinyağlı sarma ile birinci oldu. Dereceye girenlere ödülleri Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı tarafından verildi. 

En güzel pop şarkılarını seslendiler

Ege’nin zengin mutfak kültürünü yaşamasına katkı sunan yarışmanın ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası Festivalin üçüncü gününe renk kattı. Türk Pop Müziği’nin seçkin eserlerinin seslendirildiği konserde Selçuklular keyifli anlar yaşadı. Konserin sonunda sahneye çıkan Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası üyelerine teşekkür ederek; onlara çiçek verdi.

49. Selçuk Efes Festivali 7 Eylül Cuma günü saat 21.00’de Efes Antik Kenti Antik Tiyatro’da İzmir Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü İşbirliğiyle gerçekleşecek Zorba Balesi ve saat 21.30’da Pazar yerinde düzenlenecek olan Ceren Akın Konseri ile devam edecek.