SELÇUKLU ÖĞRENCİLERDEN LÖSEMİ İLE İLGİLİ ANLAMLI ETKİNLİK

Selçuk Şehit Ömer Halisdemir İMKB Anadolu Lisesi öğrencileri Lösemili Çocuklar Haftası sebebiyle anlamlı bir etkinliğe imza attı. Türkiye’de lösemi hastalığı adına farkındalık oluşturan LÖSEV’E (Lösemili Çocuklar Sağlı ve Eğitim Vakfı)  destek olmak için imza atılan etkinlikte öğrenciler okul bahçesinde bedenleriyle LÖSEV ve 20. Yıl yazdı. Etkinliğe katılanlar lösemili çocuklara destek olmak için beyaz maskeler taktılar.

2- 8 Kasım tarihleri arasında lösemi hastalığı ile ilgili farkındalık oluşturmak adına tüm Türkiye’de etkinliklerin yapıldığı Lösemili Çocuklar Haftası sebebiyle Selçuk’ta da anlamlı bir etkinlik düzenlendi. Selçuk Şehit Ömer Halisdemir İMKB Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen etkinliğe Selçuk Kaymakamı Ekrem İnci, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı ve daire amirleri de katıldı. 

Lösemi hastalığını hakkında bilgi vermek, lösemili çocuklar ve ailelerinin yaşadığı zorluklar konusunda toplumu bilinçlendirmek adına tüm Türkiye’de yapılan etkinliklere bir halka da Selçuk ekledi. Etkinlikte bir kan hastalığı olan lösemi hakkında bilgi verilerek; bu hastalığın belirtileri ve korunma yolları hakkında önemli uyarılarda bulunuldu. Etkinlikte geçmişte lösemili hastalığını atlatmış olan Selçuk Şehit Ömer Halisdemir İMKB Anadolu Lisesi öğrencilerinden Yağız Murat LÖSEV hakkında bilgi verdi. Selçuk Şahabettin Sarıdede Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Güzel,  amigurumi (Japon Bebek Sanatı) kursuna katılan kursiyerlerin yaptıkları bebeklerden birini lösemili çocukların anneleri adına Yağız Murat’ın annesine hediye ederek, Selçuk Şahabettin Sarıdede Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin bir hafta boyunca yaptığı amigurumi çalışmalarının LÖSEV’e bağışlanacağını belirtti.

Etkinlik öncesi bir konuşma yapan Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; LÖSEV’in yaptığı çalışmaların önemine değindi. Lösemi hastalığı ile ilgili tüm resmi kuruluşlara ve topluma görev düştüğünü belirten Başkan Bakıcı; “2- 8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftasıdır. Hepimiz, her zaman lösemi ile ilgili duyarlılık taşımalıyız” dedi.

Organizasyondan dolayı teşekkürleri sunan Selçuk Kaymakamı Ekrem İnci yaptığı konuşmada; “Lösemi ile ilgili farkındalık oluşturmamız ve tedbirli olmamız lazım. LÖSEV ülkemizde bu hastalık ile ilgili farkındalık oluşturmada çok önemli bir rol oynadı” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Selçuk Şehit Ömer Halisdemir İMKB Anadolu Lisesi öğrencileri okul bahçesinde bedenleriyle LÖSEV ve 20. Yıl yazıları yazarak önemli bir farkındalığa imza attı.