SELÇUK PROTOKOLÜ KARNE GÜNÜNDE ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

2018- 2019 Eğitim- Öğretim Yılı’nın birinci döneminin sona ermesi sebebiyle 19 Mayıs İlk ve Ortaokulu’nda düzenlenen törenlere Selçuk Kaymakamı Ekrem İnci, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Selçuk İlçe Emniyet Müdürü Muhittin Murat Yener, Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezayir Bilekli, Selçuk İlçe Jandarma Komutanı Ömer Eşit, siyasi parti temsilcileri ve öğrenci velileri katıldı.

19 Mayıs İlkokulu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende ilk olarak Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezayir Bilekli bir konuşma yaptı. Bilekli konuşmasında yarı yıl tatilinin öğrenciler için bir fırsat olduğunu belirterek; “Tatiller dinlenmeyi hak ettiğiniz dönemlerdir. Ancak unutmayanız ki dinlenmek boşa vakit geçirmek değil; verimli aktivitelerde de bulunma zamanıdır. Tatiller zayıf olduğunuz konulara çalışmak ve kitap okumak alışkanlığı elde etmek için en uygun zamanlardır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedeflere ulaşmak ancak eğitimle mümkündür” diyen Cezayir Bilekli notları düşük olan öğrencilerin velilerine çocuklarını sadece notları üzerinden değerlendirilmemesi gerektiğini uyarısında da bulundu. 

Eğitim olmazsa olmazımızdır

Öğrencileri karne aldığı heyecanlı günde bir konuşma yapan Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; “ Eğitim olmazsa olmazımızdır. Eğitim sadece okumak, derse girmek değildir. Eğitim bütün bir süreçtir, yaşam boyu devam eder. Bu sürecin içerisinde öğretmenler, okul ve veliler vardır. Bu süreç içerisinde çocuklarımıza sevgi , saygı ve anlayış ile yaklaşmamız lazımdır. Çocuklarımızın sevgiye, desteğe, sahiplenilmeye ihtiyaçları vardır. Bizler eğitimciler ve veliler olarak bunu yapmak zorundayız. Her birimizin çocuklarımıza karşı görevleri vardır” dedi. Başkan Bakıcı öğrencilere tatillerini en iyi şekilde değerlendirmelerini söyleyerek konuşmasını sonlandırdı.

Selçuk Kaymakamı Ekrem İnci ise yaptığı konuşmada; Öğrencilere bugünden geleceğini planlamaları gerektiğini söyleyerek; “Tatili dinlenerek geçirin. İkinci döneme daha zinde bir şekilde gelin. Ben bu eğitim- öğretim yılının sonunun hepinize hayırlı olmasını diliyor; şimdiden gelecek eğitim- öğretim yılı için başarılar diliyorum” dedi. Yapılan konuşmaların ardından Kaymakam İnci, başkan Bakıcı ve protokol üyeleri Selçuk’ta düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi. Kaymakam İnci ve Başkan Bakıcı 19 Mayıs İlkokulu’nda sınıfları gezerek öğrencilere karnelerini verdi.

19 Mayıs İlkokulu’nun ardından 19 Mayıs Ortaokulu’nda düzenlenen törende ise başarılı öğrencilerin yanı sıra çeşitli sosyal faaliyetlerde dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. 5.6.7.8. sınıflarda dereceye giren öğrencilere, Beslenme Dostu Okul Projesi kapsamında sağlıklı beslenme konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere,  DynEd İngilizce Eğitim Sistemi’nde dereceye giren öğrencilere, İzmir Şampiyonu olan 19 Mayıs Yıldız Erkek Voleybol Takımı’na ödülleri Kaymakam İnci, Başkan Bakıcı ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.