BAŞKAN BAKICI BELEDİYE PERSONELİ İLE YEMEKTE BULUŞTU

Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı görev süresinin sona erecek olması sebebiyle belediyede görev yapan personelle Yazlık Düğün Salonu’nda düzenlenen yemekte bir araya geldi. Öğle yemeğinde personelle buluşan Başkan Bakıcı yaptığı konuşmada Selçuk Belediyesi personeline görev süresi boyunca yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek “Görevde bulunduğum süre boyunca hiç kimsenin ekmeğiyle oynamadım. Personelimden her zaman başkana biat etmelerini değil; kuruma sahip çıkmalarını istedim. Çünkü kuruma sahip çıkmak; halka sahip çıkmaktır” dedi.

Kardeşlik projesini sizlerle gerçekleştirdik 

Konuşmasında bir kez daha kardeşlik projesine değinen Başkan Bakıcı; “Sizlerle geçirdiğim beş yıl benim için tadı damağımda kalan bir beş yıldır. Ben tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.  Gerçekten de biz çalışmalarımızla Selçuk’ta sessiz bir devrim yaptık. Bunda hepinizin katkısı vardır. Bizim Selçuk’ta kardeşliğin kazanması gibi bir iddiamız vardı. En büyük projemizin de kardeşlik projesi olduğunu söyledik. Bugün geldiğimiz noktada bu projemizin gerçekleştiğinin sanırım hepimiz farkındayız. Ben kardeşlik projesi olarak gördüğüm hizmet faaliyetini hep birlikte gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. Bu bir mantalite değişimidir. Bu değişimi hep birlikte yaşadığımıza inanıyorum” dedi.

Kimsenin ekmeğiyle oynamadım

Göreve geldiği günden itibaren hiçbir personelin işine son vermediğini belirten Başkan Bakıcı; “Her zaman söylediğim bir şey vardı. Hiç kimsenin ekmeğiyle oynamayacağım dedim. Geriye dönüp baktığımda şükürler olsun ki bu konuda başarılı olduğumuzu söyleyebiliriz. Bunun yanında kurum içinde de, kurum dışında da her zaman adaletli olduk. Herkesi kucakladık. Personel politikasında olduğu gibi hizmet verirken de hiçbir zaman vatandaşlarımız arasında ayrım yapmadık” dedi. 

Belediyecilik ve hizmet anlayışının hemşehrilik kavramına dayandığını belirten Başkan Bakıcı; “Görev sürem içersinde hemşehrilik hukukuna uygun davrandık. Bazı eksiklerimiz oldu. Dolayısıyla geldiğimiz nokta itibariyle Selçuk’ta siyasi ve sosyolojik açıdan bir değişimin gerçekleştiğini rahatlıkla ifade edebiliriz” dedi.

Belediye meclis üyelerine teşekkür

Konuşmasında demokrasi vurgusu da yapan Başkan Bakıcı; “Selçuk’un demokratik bir ortamda yerel seçimlere gidildiğini belirtti. Bundan sonra da demokrasi kazansın, özgürlükler kazansın, sağduyu kazansın. Hepinize teşekkür ediyorum. Bu duygular içerisinde hakkınızı helal edin diyorum. Hepinize en içten saygı, sevgi ve iyi dileklerimi sunuyorum. Bundan sonraki çalışma hayatınız ve sosyal hayatınızda mutluluk, huzur ve başarı diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Başkan Bakıcı konuşmasının ardından Selçuk Belediyesi’nde görev yapan personelle tek tek vedalaştı.