EFES SELÇUK’UN KURTULUŞU TÖRENLE KUTLANDI

Efes Selçuk’un kurtuluşunun 97. Yılı Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törenle kutlandı.  Törende ilk olarak Selçuk Kaymakamlığı, Efes Selçuk Belediye Başkanlığı, siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, günün anlam ve önemiyle ilgili bir konuşma yaptı.  

Konuşmasında 8 Eylül’ü tam bağımsızlığın ve özgürlüğün günü olarak nitelendiren Başkan Sengel; “Bugün 8 Eylül. Şu anda bir kadın olarak, bir kadın belediye başkanı olarak bu mikrofonlarda konuşma özgürlüğü sağlayanlara minnet duyduğumuz gün bugün. Ve tam bundan 97 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarıyla şu anda bizleri buraya toplayanların günü bugün. Samsun’da yanan o ateş, o milli mücadele ruhu kendini öyle bir alevledi ki; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde gerçekleşen ve o milli mücadeleyi verenlere, emperyalizmin karşısında durarak bağımsızlığımız ve özgürlüğümüz için mücadele ederek, bizleri şu anda mikrofonda konuşturanlara şükran duyduğumuz bir gün bugün” dedi.

İZMİR’İN DAĞLARINDA ÇİÇEKLER HEP AÇSIN

“ O kadar gururluyum ki; şu anda burada bu mikrofonda  tam da Selçukumuz’un İzmir’in dağlarında çiçekler açan ve daha sonra da açmaya devam edeceğimize söz verdiğimiz bugün burada sizlerle birlikte bu gururu yaşıyor olmaktan” diyen Başkan Sengel; “ Tek bir temennim var; bizlere verilmiş olan o mücadele ruhunun sonsuza kadar devam etmesi. Tek bir temennim var; o da İzmir’in dağlarında açan o çok güzel çiçeklerin sonsuza kadar açmaya devam etmesi. Bu noktada başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu uğurda kanlarını döken tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” diyerek konuşmasını noktaladı.

Başkan Sengel’in ardından Efes Selçuk’un kurtuluşunun 97. Yılı sebebiyle Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören Fatma Günay Ortaokulu Öğrencisi Eylül Arna’nın şiir okuması  Yerel Halk Oyunları Ekibi’nin Zeybek Oyunları Gösterisi’nin ardından son buldu.