EFES SELÇUK BELEDİYESİ CORONOVİRÜSE KARŞI SEFERBER OLDU

Tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirüse  karşı Efes Selçuk Belediyesi de çalışmalarına devam ediyor. Efes Selçuk Belediyesi bünyesinde kriz masası kurulduğu bilgisini veren Başkan Sengel; “Bu zorlu süreçte aldığımız tüm önlemlerle Efes Selçuk halkının yanındayız.  Sağduyulu ve özenli davranarak bu süreci aşacağız” dedi.

Geçtiğimiz günlerde coronavirüs ile ilgili olarak sosyal medya hesaplarından bir video yayınlayan Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, tüm vatandaşları soğukkanlı davranmaya, önlem almaya davet etmişti. Sosyal medyadan vatandaşlara “Panik yok, Önlem var”  çağrısında bulunan Başkan Sengel, Efes Selçuk Belediyesi’nde ilgili müdürlük ve birim çalışanlarıyla bir araya gelerek bir kriz masası kurulduğu bilgisini verdi.  Yapılan toplantıda coronovirüse bağlı kentte meydana gelebilecek olası bir krize karşı çalışma stratejisi geliştirilerek, görev dağılımı yapıldı. Efes Selçuk Belediyesi tarafından ayrıca evlerine yemek bırakılan 65 yaş üstü, hasta ve yatağa bağımlı vatandaşlara da coronovirüse karşı hijyen paketleri dağıtılacak.

Efes Selçuk’ta coronovirüse karşı toplu taşıma araçları, parklar, çocuk oyun alanları, sokaklar,  kamu kurumları, Akıncılar Huzurevi, Meryem Ana Evi, Efes Antik Kenti gibi dolaşımın sık olduğu noktalarda dezenfekte çalışmaları devam ediyor.