EFES SELÇUK ZAFERE PEDALLADI

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’in 30 Ağustos’tan bir gün önce sosyal medyadan yaptığı çağrı üzerine İstasyon Meydanı’nda toplanan bisikletçiler, Efes Selçuk Bando Takımı eşliğinde zafer için pedalladı. Başkan Sengel’in de bisikletiyle katıldığı topluluk Zafer Mahallesi’nden geçerek, kent merkezini dolaştı. Vatandaşların balkonlardan alkışlarla eşlik ettiği bisiklet turu Dutlu Yol’da son buldu. 

30 Ağustos kapsamında Efes Selçuk’un ve İzmir’in yanı sıra çevre il ve ilçelerden tura katılan kadın, erkek, yaşlı, genç  birçok bisiklet sever ile birlikte zafer turu atan Başkan Sengel;  “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çok sevdiğim bir sözü var; ‘Zafer, Zafer Benimdir’ diyenleridir.  Başarı ise ‘Başaracağım’ diye yola çıkıp başaranlarındır. Biz başarmaya, zaferleri yaşamaya, bu ülkenin her köşesinde zaferleri yaşatmaya da devam edeceğiz. Umut ediyorum ki; bundan sonra tüm milli bayramlarımız sorunsuz, yasaksız ve sonsuz coşku ile kutlanır” diye konuştu.

Özellikle çocukların ve gençlerin bisiklet turuna yoğun katılımından dolayı çok mutlu olduğunu belirten Başkan Sengel; “Çocuklar ve gençlerle hareket etmek, onların fikirlerine, hayal güçlerine kulak vermek bizim olmazsa olmazımız. Sadece bir gün önce zafer turu atmalıyız diye bir çağrıda bulunduk.  Çağrımızın üzerinden yirmi dört saat geçmeden Efes Selçuk’un yanı sıra Kemalpaşa, Torbalı, Seferihisar gibi birçok ilçeden, İzmir’den hatta çevre illerden bisiklet severler aramıza katıldı. Çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere katılım gösteren herkese çok teşekkür ederiz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun” dedi.