BAŞKAN SENGEL SMA’LI ÇOCUKLARA SEVGİLİLER GÜNÜ’NDE UMUT OLDU

“DÜNYA AŞKLA DÖNER, HER ÇOCUK SAĞLIKLI OLSA”

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde SMA Hastası çocuklara umut oldu. SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği’nin Sevgililer Günü sebebiyle yaptığı çağrıya kulak veren Başkan Sengel kampanyaya katılarak SMA’lı çocuklara umut olma yolunda bağış yaparak duyarlı bir adım attı.

“EN BÜYÜK AŞKIM NEFES’İM İÇİN...”

Sosyal medya hesaplarından vatandaşlara da çağrıda bulunan Başkan Sengel kızı Nefes Sengel adına yaptığı bağışı “En büyük aşkım Nefes’im için... Başka çocukların NEFESİ sonsuz ve uzun olsun, üzerlerine şifa yağsın diye aşkımızı ve umutlarımızı büyütmeye davet ediyorum herkesi...  Dünya Aşkla Döner, her çocuk sağlıklı olsa” notuyla paylaştı. Başkan Sengel’in duyarlı davranışı kısa sürede büyük takdir topladı.

SMA HASTALIĞI NEDİR?

SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği, kaslarda erime ve kuvvetsizliğe sebep olan, her yaşta görülebilen hastalık olan SMA ile ilgili çalışmalar yürütüyor. Ülkemizdeki SMA hastası bireylerin; toplum yaşamına etkin katılımlarını sağlamak ve hasta bireylerin menfaatine olacak her türlü faaliyeti destekleyecek çalışmalar yapan dernek ayrıca hastalıkla ilgili toplumsal bir farkındalık oluşturmayı da amaçlıyor. Dernek,  www.sma.org.tr adresi  üzerinden SMA hastalığına ilişkin bilgi paylaşımı, duyuru ve etkinliklerin yanı sıra özel günlerde sertifika bağışlarıyla da bu hastalıktan etkilenen bireylerin tedavi sürecine katkı sunuyor.