EFES SELÇUK’TA YOL ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Efes Selçuk’ta altyapısı tamamlanan yollarda çalışmalar başladı. Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel yeni başlayan yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi.  Başkan Sengel ayrıca Aslanlı Havuz çevresinde yapılan yol tamiratı ve orta refüjdeki çalışmaları da yerinde inceledi. 

14 Mayıs ve Zafer Mahallelerinde alt yapısı tamamlanan sokaklarda yol yapım çalışmaları başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Sengel; “ Uzunca bir süre koronavirüs salgını ile mücadele ettik. Belediyede bu virüs nedeniyle maddi olarak bir sarsıntı yaşadı. Ancak İller Bankası’na yaptığımız müracaatın kabul edilmesiyle birlikte biz de ihale sürecine girip uzun yıllardan beri yapılması beklenen altyapısı bitmiş olan yolların yapımına tek tek başladık. Daha yapmamız gereken başka yerler var. O yolların yapımı için de kararlıyız. Onları da tek tek yerine getireceğiz. Bundan sonraki süreçte Efes Selçuk’ta hummalı bir çalışma süreci göreceğiz” dedi.

14 Mayıs Mahallesi’nin ardından Aslanlı Havuz ve İzmir Aydın Karayolu’nda devam eden orta refüjde yapılan çalışmalarını da yerinde inceleyen Başkan Sengel; “Aslanlı Havuz’un etrafında bazı sıkıntılar vardı. Şimdi tadilatlarını yapıyoruz. Ancak daha sonra hepsini birden kaldırıp tekrar bir düzenlemeye haiz olacak. Bu şekilde bütün yolları bitirmek adına adım atmaya devam ediyoruz. Efes Selçuk’ta İzmir Aydın Karayolu üzerinde bulunan orta refüjlerin hepsini yeniliyoruz. Ve Efes Selçuk’un girişine yakışır hale getiriyoruz” dedi.